Úvod - Okna - Špaletová okna - Špaletové okno SCHS
otocit
Špaletové okno SCHS
Špaletové okno SCHS
Špaletové okno SCHS
Špaletové okno SCHS

Špaletové okno SCHS

Špaletová okna nebo také kastlová okna vyrábíme a dodáváme převážně do historických objektů – převážně památkově chráněné budovy,ale i do klasických valašských a alpských stavení,kde má toto okno své místo.

Námi vyráběná špaletová a kastlová okna v naší firmou SCHS Stolárna s.r.o (kastlové okno podle dřevěného bednění mezi vnějším a vnitřním rámem a špaletové –osazeno do zděné špalety) vychází z původní originální konstrukce, ale jejich výroba využívá technologie spojené s nejmodernějšími postupy a poznatky výroby těchto oken. Díky těmto poznatkům se nám daří i za dodržení historických prvků a tvarů, dosáhnout tepelných vlastností jako u eurooken a to je vzhledem ke zvyšujícím cenám energií určitě nezanedbatelné.

Špaletová okna nabízíme v těchto základních provedeních podle druhu zasklení:

výplň jednoduchými skly-venkovní i vnitřní okenní výplň je jedním sklem většinou 4 mm
venkovní zasklení ditherm 4/6/4, nebo 4/8/4 a 4/9/4. Vnitřní zasklení jednoduchým sklem 4mm. A nebo naopak ale pak je tu riziko rosení skel.
venkovní jednoduché zasklení 4 mm sklo. Vnitřní zasklení ditherm 4/16/4.
V případech, kdy se nároky zadavatelů rekonstrukcí objektů památkové péče přece jen vymknou standardní nabídce, vytvoříme zcela věrné repliky historických špaletových oken co se týče profilace rámů historizujících prvků na křídlech, rámech, poutcích atd…

Námi nabízený velmi široký sortiment profilů špaletových oken, ozdobných poutců, ozdobných klapaček, hlavic a patic ale také historizujícího okenního kování, jako kličky, panty a distančním umožňují uspokojit nároky architektů a úřadů památkové péče dbajících úzkostlivě na čistotu linií historických objektů.